Dan za iznenađenja: Njukasl posle Čelsija dobio i Totenhem, Sanderlend srušio Siti!

Fudbaleri Njukasla iznenadili su u gostima Totenhem i slavili sa 1:0, što im je posle pobede nad Čelsijem (2:0), drugi "veliki plen" u nedelju dana.

Šok je doživeo i favorizovani Mančester siti, koji je na gostovanju Sanderlendu poražen sa 1:0.

Pobedu "svrakama" doneo je u 13. minutu francuski napadač Loik Remi kome je to bio sedmi gol na poslednjih isto toliko premijerligaških utakmica.

Ipak, najzaslužniji za pobedu Njukasla bio je holandski golman Tim Krul koji je blistao na Vajt Hart Lejnu, do ludila dovodio igrače Totenhema, branio nemoguće i zaustavio čak 12 udaraca ka svom golu.

Mrežu pevaca čuvao je veteran Bred Fridel, umesto Francuza Uga Ljorisa, kome je trener Viljaš-Boaš dao mali odmor, nakon što je prošle nedelje posle sudara sa fudbalerom Evertona Lukakuom ostao nekoliko trrenutraka da leži na travi bez svesti, a portugalski stručnjak je bio kritikovan što ga nije zamenio.

Ovom pobedom, Njukasl se popeo na tabeli Premijer lige na devetu poziciju, dok je Totenhem propustio šansu da se izjednači sa drugoplasiranim Liverpulom i pored silnog ulaganja ostao na svega devet golova iz 11 mečeva.

Sanderlend je napravio neprijatno iznenađenje Sitiju, koji je dočekao i ispratio sa 1:0. "Crnim mačkama" pobedu je doneo Bardsli pogotkom u 21.

minutu, kada su Demikelis i Milner propustili priliku da ga zaustave.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta, njegov trener Pelegrini pokušavao je da osveži ofanzivu u drugom poluvremenu, u igru su ušli Navas i Džeko, ali svi pokušaji da se bar bod iščupa bili su neuspešni, pa je Siti neočekivano sedmi na tabeli, i može da ih preskoči Junajted, koji se sastaje sa Arsenalom.

Subota:

Aston Vila - Kardif 2:0 (0:0) (Bakuna 76, Kozak 84) Čelsi - VBA 2:2 (1:0) (Eto 45, Azar 90+5 - Long 60, Sesenjon 68) Kristal Palas - Everton 0:0 Liverpul - Fulam 4:0 (3:0) (Amorbijeta 23 a.g, Škrtel 26, Luis Suarez 36,54) Sautempton - Hal 4:1 (3:0) (Šniderlin 16, Lambert 30pen, Lalana 37, Dejvis 88 - Sagbo 55)

Norič - Vest Hem 3:1 (0:1)

(Huper 54pen, Snodgras 72, Fer 90+2 - Morison)

Preuzeto sa: blic.rs