Pobede gostiju: Nišlije bolje od Sremaca, OFK Beograd od Javora, Rad od Napretka

U prvim mečevima 11.

kola Jelen superlige, pobeđivali su gosti: Radnički iz Niša je savladao Donji Srem sa 1:0, OFK Beograd je bio bolji od Javora sa 3:1, a Rad od Napretka sa 1:0.

Radnički iz Niša je u prethodnom kolu odoleo na Čairu Crvenoj zvezdi, a sada je na gostovanju bio bolji od Donjeg Srema, zahvaljujući pogotku pozajmljenog igrača Partizana Pauljevića u 9.

minutu. Hitronogi desni bek je posle centaršuta Jovanovića dobro reagovao, skrenuvši loptu udarcem glavom u mrežu, što je bilo dovoljno za trijumf protiv tima iz Pećinaca.

Posle dva uzastopna poraza, OFKBeograd je na gostovanju bio ubedljiv protivJavora, iako su mreže mirovale do 43.

minuta. Tada je tim Bogića Bogićevića načeo Micevski, a sve je bilo rešeno već do 64.

minuta, jer su do tad Čavrić i Paločević povisili na 3:0. U finišu je samo 20-godišnji Čečarić ublažio poraz, iskoristivši neopreznost golmana Pavlovića.

Rad je najavio buđenje i pokazao želju da izbori opstanak, i to protiv Napretka koji je otkinuo bod Partizanu u prošlom kolu.

"Građevinari" su zaboravili na stanje u klubu, golom Stanojevića su došli do druge pobede u poslednja tri kola, pa mogu vrebati priliku za izlazak iz zone ispadanja.